KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14377514
*
nr 1437 7514
Anders Finn
(1908-1994), Sverige
Oljemålning, Uppsala Domkyrka. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
Anders Finn, svensk bildkonstnär född 1908, död 1994 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 18:31:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 11:31:34
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders finn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala domkyrka
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Anders Finn
Anders Finn, svensk bildkonstnär född 1908, död 1994 .
nr 1437 7514
Anders Finn
(1908-1994), Sverige
Oljemålning, Uppsala Domkyrka. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
Anders Finn, svensk bildkonstnär född 1908, död 1994 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/12 11:31:34 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders finn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala domkyrka
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



